Portál zdravia | BioMedica-Prague.cz

BioMedica-Prague. cz – Dlhodobo najpopulárnejší portál o zdraví. Zdravie, Krása, Hubnutí, Novinky zo sveta medicíny.

Co na bolest v krku při polykání?

Co na bolest v krku při polykání?


Snad každý už zažil bolest v krku a ví, že tento druh bolesti není dvakrát příjemný. Hlavně tehdy, když máte problém s polykáním a nemůžete se ani pohodlně najíst či napít. Pokud vás trápí bolest v krku a nevíte si rady, čtete ten správný článek.

Běžně se dá léčit bolavé hrdlo i doma a potíže za den či dva pominou. Pokud vám však nic z domácí „lékárny“ nepomáhá, určitě zajděte k lékaři. Řekněme si tedy něco o té první možnosti o svépomocné léčbě.

Co pomáhá na bolest v krku?

Často kloktejte

  • Kloktejte ze solí: Do sklenice si napouštějte teplou vodu a nasypte do ní půl lžičky soli. S tímto slaným roztokem kloktejte každou hodinu cs.wikipedia.org. Sůl působí antisepticky a pomáhá ničit hleny.
  • Kloktadlo z jedlé sody: Roztok, který zmírní zánět, připravíte rozpuštěním půl lžičky přípravku ve sklenici teplé vody. 100-gramové sáček koupíte v obchodě za několik centů.

Užívejte více vitamínu C

Vitamín C posiluje organismus a pomáhá při boji s infekcemi. Zvyšte tedy dávku a užívejte třikrát denně 1000 mg vitamínu C. Pokud byste dostali průjem, snižte dávku.

Kromě užívání tabletek, které obsahují vitamin C, byste měli jíst více žlutého a oranžového ovoce. Zejména citrony, pomeranče a mandarinky, které obsahují dostatečné množství tohoto vitamínu https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikotin.

Vitamín C proti bolesti v krku

Česnek jako lék proti bolesti v krku

Česnek má schopnost ničit bakterie a viry, takže by neměl chybět na vašem jídelníčku. Během bolestí v krku si oloupejte jeden stroužek česneku a cucejte ho. Existují i ​​tobolky, které obsahují výtažek z česneku. Tyto tobolky jsou prý šetrnější k žaludku, ale volba je jen na vás.

Med vás zbaví bolesti

Med se již odpradávna používá při léčbě bolavého hrdla. Má hojivé účinky a působí antibakteriálně. Připravte si chutný nápoj, který vám „pohladí“ bolavé hrdlo:

  • Citronová šťáva s medem: Šťávu z poloviny citrónu zamíchejte s horkou vodou a přidejte do ní dvě lžičky medu.
  • Bylinný čaj s medem: Do sklenice s čajem přidejte dvě až tři lžičky medu cs.wikipedia.org.

Účinná prevence

  • Skoncujte s kouřením – tabákový kouř působí na sliznici velmi dráždivě.
  • Dýchejte nosem, ne ústy – přirozený způsob, jak před vdechnutím zvlhčit vzduch.
  • Častěji si vyměňujte zubní kartáček – drží se na ní bakterie a pokud si při mytí zubů zraníte dáseň, dostanou se vám do krve.
  • Častěji si myjte ruce – hlavně v období chřipky.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud máte horečku, problémy s těžkým polykáním a otevíráním úst nebo bolest neprojde ani po týdnu, navštivte lékaře. Určitě ho navštivte i tehdy, když vás bolí uši či vyplivával hleny.

Rate this post